Hobby

Blog

Wytwórcy środków pielęgnacyjnych od zawsze wyprzedzali się w odnajdywaniu coraz to nowocześniejszych, „perfekcyjnych” przepisów i upowszechnianiu jeszczebardziej kuszących i porywająco obwoływanych pierwiastków składowych. Maraton ten przywiódł tymczasem do tego, że każdego roku na własną skórę kładziemy mnóstwo sztucznych odczynników. Wiele z nich na przestrzeni lat dało się poznać jako szkodliwe dla zdrowia. W negacji do tego postępowego biegu wyłania się coraz bardziej uznana kosmetyka organiczna.

Czym charakteryzują się kosmetyki naturalne?

Od kilkunastu lat obserwujemy prąd opierający się na występowaniu w produktach do pielęgnacji składników wynikłych z natury. Nader często są to półprodukty dobrze znajome współczesnym seniorom. Drugą młodość przeżywają takie specyfiki, jak wosk pszczeli olej lniany i inne wyciągi z roślin, czy glinki. Z tego środowiska rodzą się także marki wystawiające na sprzedaż absolutnie ekologicznie uzyskane kosmetyki, a więc takie, wewnątrz których recepturze nie ma obecności chemicznych surowców.

Jakie kosmetyki organiczne warto zakupić i ze względu na co?

Wiele z nas raportuje dodatnie wyniki i decyduje się absolutnie przestawić na kosmetyki naturalne. Od czego zainicjować, ażeby sprawdzić, czy eko-kosmetyki są dla nas trafione? Na pewno warto wypróbować organiczne, masła do pielęgnacji lub naturalny scrub do ciała. Tego typu pozycje wydają się godne zainteresowania i dziecinnie łatwo jest je zdobyć. Możemy też zdecydować się na ich samodzielny wyrób. Natłuszczające masło do ciała na bazie masła kakaowego lub shea to niezwykły specyfik, zwłaszcza na jesienne wieczory. Ekologiczny scrub do ciała to kolejny doskonały produkt na start. Wytworzony samemu, chociażby z cukru czy mielonej kawy z suplementem soku aloesowego i oleju arganowego wraz z sokiem z aloesu wyniesie nas niewiele, a działa znakomicie, gwarantując nieprzeciętnie urodziwą i delikatną w dotyku skórę.

Jak nie wpaść w marketingowe sidła?

Otwierając doświadczenie z kosmetyką organiczną łatwo wlecieć w którąś z zasadzek stawianych przez korporacje. Duża grupa etykiet na sklepowych półkach bije po oczach hasłami w stylu „eko” czy „zielone”, tyle że najczęściej są to puste slogany. Powinno się więc czytać listy składników nabywanych wyrobów. Warto wzbogacić wiedzę, choćby korzystając z informacji w sieci, w zakresie tego, jakie z komponentów naprawdę są organiczne oraz korzystne, które natomiast szkodliwe.

Przeczytaj więcej na
www.wildbliss.pl

Categories: Moda

Comments are closed.